Kiekvienas vyras nori būti sėkmingas su moterimis. Todėl nesėkmingas seksas gali sukelti vyro depresinę būseną. Daugelis net nebando išspręsti šios problemos, leisdami viskam atsitikti. Tačiau potencijos atkūrimas yra gana tinkamas gydymui, jums reikia tik kompetentingo gydytojo konsultacijos.
Seksualinis intymumas vyrui yra vienas pagrindinių emocinės, psichologinės ir fizinės sveikatos komponentų. Remiantis statistika, seksualinio aktyvumo pikas būna sulaukus 35 metų, po to erekcija pradeda mažėti. Šis modelis dažniausiai stebimas sveikiems vyrams. Tačiau, esant infekcijai, potencija gali sumažėti net ir jaunesnėje kartoje.
Ką galima laikyti visaverčiu lytiniu aktu
Įprasto seksualinio aktyvumo metu vyras pereina visus seksualinio kontakto etapus, įskaitant:
- Seksualinis partnerių potraukis;
- Glostyti;
- Erekcija;
- Varpos įvedimas;
- Trintis;
- Sėklų išmetimas;
- Orgazmas.
Bent vieno elemento nebuvimas gali sukelti netinkamo kontakto jausmą, o tai gali labai paveikti vyrų savigarbą.
Esant susilpnėjusiai erekcijos funkcijai
Erekcijos sutrikimas gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, nepriklausomai nuo profesinių įgūdžių. Dauguma vyrų, susidūrę su tokia problema, pradeda vadovautis teisingu gyvenimo būdu, sportuoti, laikytis tinkamos mitybos. Tačiau visos pastangos yra bergždžios, nes erekcijos funkcijos sumažėjimą lemia visiškai kiti veiksniai.
Vaistų priežastys
Šiuo metu yra daug vaistų, kurie neigiamai veikia erekciją. Tokie vaistai gali būti suskirstyti į tris grupes:
- Hormoniniai vaistai, dėl kurių sutrinka visas hormoninis mechanizmas, o tai neigiamai veikia erekciją. Tokios lėšos skiriamos tik sunkios ligos, ypač onkologijos, atveju. Laimei, net ir nutraukus tokių vaistų vartojimą, eriktilinė funkcija sparčiai didėja.
- Kiti vaistai, darantys neigiamą poveikį potencijai, yra vaistai, kurie veikia smegenų žievę: narkotinės medžiagos ir vaistai, kurių sudėtyje yra alkoholio. Norint pagerinti potenciją, būtina atšaukti vaistus, taip pat atlikti sveikimo laikotarpį.
- Vaistai, kurių farmakologinė sudėtis pasižymi nervų galūnėlių, atsakingų už erekcijos funkciją, blokavimo savybėmis. Pavyzdžiui, difenhidramino tabletės.
Neurologinės priežastys
Potencijos sumažėjimas neurologiniu požiūriu gali būti susijęs su įvairiomis ligomis, ypač su traumomis ir operacijomis. Kadangi neurologinės ligos yra gana sunkios, erekcijos sumažėjimas išnyksta į foną. Tačiau smarkiai pablogėjus potencijai, pooperaciniu laikotarpiu tai tampa dar rimtesnė problema. Esant tokioms komplikacijoms, retai kas atkuria erekciją ir griebiasi implantų.
Laivai
Erekcijos laikotarpiu smarkiai padidėja kraujotaka varpoje, o tai blokuoja veninio kraujo nutekėjimą. Dėl to gali būti:
- Arterinis nepakankamumas, dėl kurio kraujas į varpą nepriteka reikiamu kiekiu. Jis gali išsivystyti su aneurizma, endarteritu ir ateroskleroze, lūžiais ir sužalojimais, taip pat dėl kitų su arterijų susijusių ligų.
- Venų nepakankamumas, dėl erekcijos per venas prateka per daug kraujo.
Paprastai venų nepakankamumas atsiranda sergant varikoze.
Taip pat reikia pažymėti, kad erekcijos sutrikimas dėl kraujagyslių sutrikimų nėra iki galo ištirtas, todėl ne visada įmanoma nustatyti.
Psichologinės priežastys
Dažniausiai potencija sumažėja dėl psichinės būsenos. Depresija, stresas, bloga savijauta, negalavimas, konfliktinės situacijos, seksualinių santykių pokyčiai – visi šie reiškiniai gali tapti pagrindine vyrų erekcijos nepasireiškimo ir nebuvimo priežastimi. Erekcija gali net neįvykti lytinio akto metu, jei seksas vyksta ekstremaliomis sąlygomis. Pavyzdžiui, automobilio kėdutė, liftas, namas ir kt.
Psichologinę būseną gali sukelti ir partnerio pasikeitimas. Daugelis vyrų gali skųstis dėl visiško erekcijos nebuvimo ar greitų lytinių santykių su žmona, o su meiluže seksualinių santykių problemų nėra.
Kitas psichologinės problemos simptomas – seksas su prezervatyvu. Daugelis vyrų, užsidėję prezervatyvą ant penio, dažnai patiria stresą, dėl kurio sumažėja erekcija.
Daugeliu atvejų nesunku atskirti psichologinius erekcijos sutrikimo požymius nuo kitų priežasčių.
Potencijos atkūrimas
Dauguma vyrų negali gauti seksualinio pasitenkinimo dėl susilpnėjusios erekcijos funkcijos. Šiandien yra daugybė būdų ir rekomendacijų, kaip prailginti erekciją.
Šiuo metu gydytojai siūlo daugybę vaistų, kurie sėkmingai atkuria vyrų erekcijos funkciją. Potenciją didinančios tabletės – tai grupė vaistų, kurie ne tik didina potenciją, bet ir užtikrina visavertį seksualinį ryšį. Tačiau tokiuose vaistuose svarbu ne tik padidinti erekcijos funkciją, bet ir komplikacijų bei neigiamų pasekmių nebuvimą po jų vartojimo.
Šiandien potenciją atkuriančios tabletės yra labai populiarios ne tik tarp stipriosios žmonijos pusės, bet ir tarp dailiosios lyties atstovių. Bet tokių vaistų sau išrašyti vis tiek neverta. Visos neigiamos pasekmės gali sukelti psichogeninį sutrikimą, dėl kurio ateityje gali greitai sumažėti potencija. O šiuo atveju be vaistų apsieiti tiesiog neįmanoma.
Atsižvelgdamas į potencijos pažeidimo priežastis, gydytojas gali skirti įvairių vaistų. Tačiau kiekvienas iš jų turi savo poveikį vyriškam kūnui. Visus vaistus sąlygiškai galima suskirstyti į tris grupes.
Fosfodiesterazės inhibitoriai – 5
Tokios lėšos gali pagerinti vyriškojo organo pripildymą krauju, todėl padidės potencija. Tačiau kiekvienas vaistas turi keletą privalumų ir trūkumų. Potencijai gerinti tinkamiausią farmacinį preparatą parinks specialistas.
Hormonai
Vyriškų hormonų trūkumą galima papildyti hormoniniais vaistais. Tokie vaistai gaminami testosterono pagrindu. Gydytojas gali skirti ir vaistus, ir tepalus, injekcijas, kapsules.
Alternatyvios priemonės
Ši maisto papildų grupė šiuolaikinėje medicinoje nenaudojama, tačiau dėl reklamos įgauna didžiulį populiarumą. Vaistų poveikis medicina neįrodytas, todėl juos reikia vartoti atsargiai.
Visi žino, kad norint visiškai pasveikti, geriau naudoti visapusišką gydymą.
Todėl gydymas vaistais gali būti paremtas liaudies gynimo priemonėmis, savikontrole ir mankšta.
Pratimai ir savikontrolė
Fizinis aktyvumas svarbus bet kuriam žmogui, o tuo labiau vyrui. Kasdien atliekami tam tikri pratimai padės ne tik padidinti erekciją, bet ir sustiprinti bendrą fizinę būklę.
Veiksmingiausiu pratimu laikomi pritūpimai. Atliekant pratimus, normalizuojama kraujotaka dubens srityje. Be to, gydytojai rekomenduoja reguliariai, kelias minutes, įtempti ir atpalaiduoti tarpvietę. Šis pratimas padeda padidinti erekciją, taip pat yra hemorojaus profilaktika.
Seksualiniai kontaktai
Lytinių santykių reguliarumas vaidina svarbų vaidmenį erekcijos funkcijos darbe, nes daugybė lytinių santykių gali padaryti nepataisomą žalą erekcijai. Reguliarumas ir saikas – tai dažni santykiai, partnerių keitimas, susilaikymas nuo lytinių santykių.
Kiekvienas vyras turėtų žinoti, kad trumpa pertrauka ne tik pagerina libido ir padidina erekcijos funkciją, bet ir gali atstatyti potenciją. Ir tada reikiamu laiku galima stebėti nuolatinį potencijos padidėjimą.
Ką siūlo tradicinė medicina
Šiandien galite rasti daugybę skirtingų receptų, kaip atkurti erekcijos funkciją. Tačiau net ir tokius metodus reikia naudoti protingai. Daugelis pataria potencijai didinti vartoti afrodosiakus, žoleles, sėklas, kurios gerina ne tik endokrininę sistemą, bet ir didina testosterono kiekį. Vaistažolių preparatai normalizuoja kraujotaką ir padidins erekciją, todėl lytiniai santykiai bus ilgesni ir intensyvesni.
Visų mineralų, vitaminų, veikliųjų medžiagų, reikalingų vyriškam organizmui, yra įvairiose sėklose (daržovėse, žolelėse, vaisiuose). Pavyzdžiui, linų sėmenų ir moliūgų aliejuose gausu vitamino E, kuris didina testosterono kiekį.
Šiandien žinoma daug priežasčių, dėl kurių pablogėja erekcijos funkcija. Todėl, norint nustatyti tikslią erekcijos susilpnėjimo priežastį, būtinas kompleksinis ir išsamus tyrimas, įskaitant kardiologo, urologo, neurologo ir endokrinologo konsultacijas.
Erekcijos disfunkcija nerimauja 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų vyrų. Prasta ekologija, nesveika mityba, psichinė įtampa darbe, stresas, depresija, hipovitaminozė – visa tai lemia potencijos pablogėjimą ankstyvame amžiuje.
Vyriški vitaminai potencijai
Kad nesumažėtų erekcijos funkcija, organizme reikia palaikyti vitaminų ir mineralų pusiausvyrą.
Vitaminai potencijai gerinti:
- Eunikali medžiaga vyrų reprodukcinės sistemos sveikatai. Jis veikia hipofizę, kuri gamina gonadotropinius hormonus. Veikiant šiems hormonams, sėklidėse sintetinamas testosteronas, suaktyvėja spermatogenezės procesai.
- Adidina libido.
- 1turi apsauginį poveikį centrinei ir periferinei nervų sistemai: mažina stresą, normalizuoja miegą, didina protinę veiklą
- 3 d(nikotino rūgštis) veikia širdį ir kraujagysles: gerina viso kūno kraujotaką, neišskiriant lytinių organų srities. Taip pat B3 yra kofermentas gaminant serotoniną – „laimės hormoną" smegenyse.
- 6 valtonizuoja centrinę ir periferinę nervų sistemą, malšina depresiją, gerina impulso laidumą išilgai nervinės skaidulos.
- Cyra antioksidantas – dalyvauja laisvo deguonies pernešime į ląstelę, o tai pagerina audinių aprūpinimą deguonimi ir didina mikrocirkuliaciją. Tai taip pat turi įtakos dopamino gamybai smegenyse, kurios veikimas yra libido, orgazmo kokybės didinimas.
- Folio rūgštisdalyvauja spermos gamyboje. Skirta naudoti poroms, kurios planuoja vaikus.
Naudojimo indikacijos
Vitaminų veikimas skirtas normalizuoti ir palaikyti lytinę funkciją. Pradėti vartoti būtina, kai atsiranda pirmieji potencijos pažeidimo požymiai, būtent:
- Seksualinio susidomėjimo praradimas.
- Sunku pasiekti erekciją.
- Nesugebėjimas išlaikyti varpos būklės, kurios pakanka lytiniams santykiams.
- Orgazmo trūkumas.
Taip pat profilaktikai galima vartoti potenciją didinančius vitaminus, ypač vyrams, patiriantiems stresą darbe ir namuose, gyvenantiems sėslų gyvenimo būdą, apleidžiantiems sportą ir dietą, turintiems genetinį polinkį sirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis.
Būtina suprasti, kad vitaminai nėra panacėja. Neįmanoma atkurti potencijos nenormalizavus gyvenimo būdo, mitybos, svorio.
„Pagrindinės priežastys, lemiančios erekcijos sutrikimų išsivystymą – nejudrus gyvenimo būdas, antsvoris, aterosklerozė ir vitaminų bei mineralų balanso pažeidimas", – teigia andrologė.
Dozavimo formos pasirinkimas
Preparatai, kurių sudėtyje yra vitaminų, yra plačiai atstovaujami farmacijos rinkoje.
Apskritai, yra keletas išleidimo formų:
- Tabletės yra sausa kieta vaistinės medžiagos forma, vitaminų kompleksai gaminami tabletėmis.
- Kapsulės, kuriose yra skystos arba trupinės formos medžiaga. Yra kapsulės su aliejaus tirpalais.
- Injekcinės formos, skirtos vartoti į raumenis ir į veną.
- Priemonės saldžių saldainių, batonėlių pavidalu (dažniausiai naudojamos vaikams).
E-tokoferolio acetatas tiekiamas ampulėse po 1 ml 5%, 10%, 30% tirpalo, kapsulėse po 500 mg.
A - retinolio acetatas parduodamas kaip aliejaus tirpalas. Vaistinėse yra kapsulių, kurių veikliosios medžiagos koncentracija yra 3300 TV, 5000 TV.
Parenteraliniam vartojimui skirtos ampulės, kurių vaisto koncentracija 25 000 TV, 50 000 TV 1 ml.
B1 - tiamino chloridas 1 ml 5% tirpalo ampulėse.
C, jis yra askorbo rūgštis. Vaistinėje galite rasti 50 mg tablečių. Taip pat yra 2 ml 5% tirpalo ampulėse.
Nikotino rūgštis parduodama 0, 05 mg tablečių, 1, 7% ampulių ir 0, 1% tirpalo 1 ml pavidalu.
Folio rūgšties tabletės 0, 001 g.
Kaip vitaminai veikia potenciją
Vyro organizme esantys vitaminai ne visada tiesiogiai veikia reprodukcinę sistemą, tačiau turi tonizuojantį ir tonizuojantį poveikį. O tai, savo ruožtu, veda prie vyriškos galios pakabinimo.
Vitaminas E
- Jis aktyviai veikia pagrindinio metabolizmo, audinių kvėpavimo, antioksidacinių gynybos mechanizmų procesuose.
- Skatina normalią sėklidžių audinių ląstelių ir spermatozoidinio laido epitelio sintezę.
- Jis turi apsauginį poveikį nervų sistemai.
- Jis naudojamas esant spermos brendimo pažeidimams ir potencijos sumažėjimui.
Vitaminas A
- Aktyvina limfocitus – žudikus, o tai pasireiškia svetimų mikroorganizmų fagocitoze.
- Padidėja antikūnų gamyba, o tai išreiškiama organizmo atsparumu infekcijai.
- Dalyvauja hormonų sintezėje ir medžiagų apykaitos procesuose.
- Padidina lytinį potraukį.
Vitaminas B1
- Kūne jis virsta kokarboksilaze, kuri yra daugelio reakcijų fermentas.
- Dalyvauja baltymų, riebalų ir angliavandenių apykaitoje.
- Pagerina laidumą neuromuskulinėje sinapsėje. Tai padidina jautrumą, padaro orgazmą ryškesnį.
Vitamino C
- Dalyvauja redokso procesuose.
- Skatina mikrocirkuliacijos, svarbios varpos kraujotakai, gerinimą.
- Jis dalyvauja steroidinių hormonų, ypač testosterono, sintezėje.
- Padidina imunitetą.
Nikotino rūgštis
- Jis skaido angliavandenius, tai yra aprūpina ląsteles energija.
- Išplečia viso kūno kraujagysles, įskaitant kirkšnies sritį.
- Mažina cholesterolio kiekį kraujyje, turi lipidų kiekį mažinantį poveikį.
Pagrindinė erekcijos sutrikimo priežastis yra aterosklerozė, kuri išsivysto dėl cholesterolio nusėdimo ant kraujagyslių sienelių, dėl to susiaurėja spindis ir sutrinka kraujo tiekimas.
Gerą gydomąjį poveikį turi vitaminų A, C, E kompleksas.
Kaip vartoti vitaminus: instrukcijos, šalutinis poveikis, kontraindikacijos
Vitaminas E
Taikymo būdas: esant spermatogenezės ir erekcijos sutrikimams, 200 mg per parą vartojama 1-2 mėnesius.
Šalutinis poveikis: per daug vartojant vaistą, gali išsivystyti viduriavimo sindromas.
Kontraindikacijos:
- Širdies nepakankamumas.
- Miokardinis infarktas.
- Tromboembolijos išsivystymo rizika.
Vitaminas A
Vartojimas: gerti praėjus 20 minučių po valgio. 1-2 lašai aliejaus tirpalo 2-3 kartus per dieną. Neviršykite didžiausios 50 000 TV (10 lašų) paros dozės.
Šalutinis poveikis: viršijus dozes, išsivysto hipervitaminozė: galvos skausmas, mieguistumas, karščiavimas, prakaitavimas, dirglumas.
Kontraindikacijos:
- Alerginės reakcijos.
- Širdies nepakankamumas.
- Inkstų parenchimos ligos.
Vitaminas B1
Vartojimo būdas: 1 ml 5% tirpalo į raumenis švirkščiama 10-30 dienų.
Šalutinis poveikis: alergija vaistui.
Kontraindikacijos:
- Hipertoninė liga.
- Padidėjęs nervų sistemos tonusas.
- Pepsinė opa ir 12 dvylikapirštės žarnos opa.
Vitamino C
Naudojimo būdas: viduje 0, 05-1 g 1 kartą per dieną. Galbūt į raumenis ir į veną leidžiama 2–4 ml 5% tirpalo. Gydymo ciklas yra 2-3 savaitės.
Šalutinis poveikis:
- Kasos funkcijos slopinimas.
- Glikogeno sintezės pažeidimas.
Kontraindikacijos: polinkis į trombozę ir tromboflebitą.
Nikotino rūgštis
Vartojimo būdas: per burną, pusė tabletės per dieną.
Šalutinis poveikis:
- Veido ir viršutinės kūno dalies odos hiperemija.
- Karšta.
- Galvos svaigimas.
- Sumažina spaudimą greitai įvedant vaistą į veną.
Kontraindikacijos:
- Arterinė hipertenzija.
- Alerginės reakcijos.
- Kepenų ligos.
Vitaminų kompleksai geram potencijai
Farmacijos įmonės sukūrė preparatus, kurių sudėtyje yra vitaminų ir mineralų komplekso, kad išlaikytų potenciją. Jie turi daug privalumų:
- Būtina gerti po 1 kapsulę 2-3 kartus per dieną.
- Sudėtyje yra visi būtini vitaminai vyrams, didinantys potenciją.
- Bet kurioje vaistinėje yra didelis šių vaistų pasirinkimas.
Naudojimo indikacijos:
- Padidėjusio intelektinio ir fizinio aktyvumo laikotarpiu.
- Esant dažnam peršalimui.
- Sergant prostatitu ir kitomis prostatos ligomis kaip bendras tonikas.
- Esant erekcijos sutrikimui.
Vartojimo būdas: valgio metu gerti po 1 kapsulę, užsigeriant dideliu kiekiu vandens, ryte ir vakare.
„Potencijai didinti, spermatogenezei gerinti, orgazmo kokybei pagerinti rekomenduojama vartoti vitaminų ir mineralų kompleksus". – pataria gydytojas – andrologas.
Vyro sveikata priklauso nuo daugelio faktorių, tai labai dinamiška sistema, kuri, sugedus kokiam nors mechanizmui, sukelia kompensacinius procesus.
Vitaminai ir mikroelementai padeda organizmui susidoroti su „gedimais" ir atkurti potenciją.